Gra w zakładach bukmacherskich często wiąże się z dużymi emocjami. Niektórzy specjalnie obstawiają, aby poczuć przyjemny wzrost adrenaliny. Są jednak osoby, które nie do końca dobrze radzą sobie z sytuacjami stresowymi. Dlaczego jest to kwestia, której nie powinno się bagatelizować? Co robić, aby radzić sobie w takich momentach?

obstawianie w stresie
Jak pokonać stres w zakładach bukmacherskich?

Dlaczego nie wolno grać pod wpływem emocji?

Jednym z najważniejszych czynników, które wpływają na to, czy ktoś wygrywa pieniądze, czy niekoniecznie jest to, aby zachować tak zwaną chłodną głowę. Wobec powyższego wtedy można obstawiać zakłady lepiej oraz efektywniej. Najgorzej jest typować pod wpływem silnych, negatywnych emocji. Ostatnio przegraliście, ponieważ wasza ulubiona drużyna zawiodła w domowym spotkaniu? Czujecie się tym bardzo mocno rozczarowani? Chcecie jak najszybciej odegrać się i odrobić straty? To chyba najgorszy pomysł, jaki mógł wam przyjść do głowy.

Zazwyczaj w takiej sytuacji dzieje się tak, że gracie tak naprawdę pierwszy zakład, który wpadnie wam pod rękę. Typujecie bez żadnej większej analizy. Najczęściej kończy się to jeszcze większymi stratami. Jeśli czujecie silny stres związany z tym, że przegraliście pieniądze, to najlepiej po prostu wyłączyć komputer, udać się na spacer, porozmawiać ze znajomymi. Trzeba po prostu zrobić coś, aby jak najszybciej zrelaksować się i zapomnieć o niepowodzeniach. Należy wrócić do gry dopiero wtedy, kiedy uspokoicie się i będziecie mogli na chłodno przeanalizować dostępną ofertę.

sts kod bonusowy na bonus
Darmowy bonus bez wpłaty własnej w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Nie grajcie za zbyt duże sumy

Wiele osób przyznaje, że w ich przypadku stres pojawia się wtedy, kiedy grają za zbyt duże sumy. Po co samemu sobie szkodzić? Najlepiej już na samym początku ustalić, jak duże kwoty pieniędzy wchodzą w grę. Pod żadnym pozorem nie wolno typować za pieniądze, które są np. odłożone na czarną godzinę. Nie wolno wydawać więcej, niż możecie sobie na to pozwolić. Gra za gotówkę, która jest przeznaczona np. na czynsz za mieszkanie to spory problem. Nie tylko chodzi o to, że takie typowanie generuje zazwyczaj sporo stresu.

Ludzie mają świadomość, że w przypadku przegranej wpadną w spore kłopoty. Nie do końca jednak to kontrolują. Dochodzi tutaj też kwestia uzależnienia od hazardu. Pamiętajcie, aby już na starcie ustalić, jak dużo gotówki możecie wydawać np. każdego kolejnego miesiąca. Nie przekraczajcie tych sum, aby niepotrzebnie nie zapewnić sobie zbędnej dawki stresu.

Stres – jak go pokonać?

Zbyt duży stres paraliżuje. Powoduje, że nie jesteśmy w stanie trzeźwo analizować konkretnej sytuacji. Ma to swoje negatywne skutki także w świecie hazardu. Należy robić wszystko, aby stres nie był zbyt duży. Warto odpowiednio przykładać się do analizowania spotkań, żeby jak najrzadziej przegrywać. Przydaje się odpowiednia strategia, która maksymalizuje zyski oraz minimalizuje ryzyko porażki.

Dobrze jest też stosować ogólne sposoby na walkę ze stresem. Chodzi np. o techniki relaksacyjne, regularne treningi, robienie coś wyłącznie dla siebie itp. To wszystko wprowadza w dobry nastrój, który przydaje się w trakcie gry w legalnych bukmacherach.

Następny artykułPorady typerskie dla początkujących
Oferty bukmacherskie od legalnych bukmacherów online to niezliczone promocje i darmowe bonusy. Oferta zakładów bukmacherskich na piłkę nożna, esport, sporty wirtualne i wiele więcej. Najlepsi w Polsce bukmacherzy oferują graczom co raz więcej.