Ten artykuł jest skierowany zwłaszcza do graczy, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z zakładami. Opiszemy w nim podstawowe zagadnienia, które każdy powinien znać. Mimo że wiele osób traktuje obstawianie jako hobby lub zabawę to zawsze jest w nas jakaś nadzieja na zysk. Samo ogranie bukmachera nie jest prostą sztuką, a jeżeli dopiero zaczynasz, musisz nauczyć się kilku ważnych rzeczy, takich jak analizowanie czy opanowanie emocji. To właśnie w tym celu powstał ten artykuł.

darmowe porady bukmacherskie
Darmowe porady bukmacherskie dla początkujących graczy zakładów online

Podstawowe rodzaje zakładów

Każdy z bukmacherów oferuje różne rodzaje zakładów. Część nazw sugeruje, co oznacza poszczególny rodzaj, ale zdarzają się również i takie, które na początku nie mówią nic.

Singiel (zakład pojedynczy)

To najbezpieczniejszy rodzaj zakładu. Obstawiamy na nim tylko jeden mecz, więc mamy aż 1/3 szans na wygranie w przypadku sportów, gdzie możliwy jest remis (np. piłka nożna) i aż 1/2 w momencie, gdy ten nie występuje (np. siatkówka). Grając tego typu zakłady zwiększamy swoje szanse na poprawne wytypowanie wyniku, ale wiąże się to jednak z niskimi kursami łącznymi, a co za tym idzie niewielką wygraną.

Zakłady pojedyncze są więc dedykowane dla graczy, którzy mają trochę większy kapitał. Ważne jest też w ich przypadku pamiętanie, że im wyższy kurs tym szanse na wygraną maleją.

Zakłady akumulowane (Ako)

To zakłady, które składają się z minimum dwóch zdarzeń. To także najpopularniejszy rodzaj zakładów, który w porównaniu z singlem jest znacznie bardziej dochodowy, ale także mniej bezpieczny. Kursy są w tym przypadku mnożone przez siebie, a następnie przez naszą stawkę, co daje wyższą kwotę, którą możemy wygrać. Z każdym kolejnym zdarzeniem maleje jednak szansa na trafienie.

Zakład systemowy 

Główną regułą tego rodzaju zakładów jest to, że by wygrać, nie trzeba trafić wszystkich postawionych zdarzeń. Na przykład w zakładzie systemowym 2/3 wygrany, nawet jeśli trafimy tylko 2 z 3 wyników. Typy, które oddajemy, tworzą zaś kombinacje z tych, które są bezbłędne. Zakłady te jednak nie cieszą się taką popularnością jak zakłady ako i są mniej dochodowe.

Zakłady LIVE

Często można je spotkać także jako zakłady na żywo. Jest to opcja obstawienia wyniku meczu, który już się rozpoczął. Ta metoda zyskuje na popularności dzięki możliwej analizie dotychczasowej części spotkania, co pozwala nam wyciągnąć lepsze wnioski i podjąć decyzję.

Nie ma czegoś takiego jak pewniak

Stawianie na pewniaki to błąd, który popełnia każdy nowy gracz. Stawia się je najczęściej by zniwelować podatek, podbić kurs łączny lub by uzyskać możliwość skorzystania z oferty specjalnej dla pewniej ilości zdarzeń.

Powinno się jednak wyrzucić ze swojego słowniczka takie słowo jak pewniak. Coś takiego nie istnieje. Możemy mówić bowiem o zakładach, które mają wysokie prawdopodobieństwo trafienia, ale nie ma pojedynków, których wynik jest pewny. Niespodzianki zdarzają się wszędzie, każdego dnia i każdej porze dnia. Dotyczy to także drużyn, które na papierze są znacznie lepsze niż przeciwnik. Tworząc kupon, który składa się tylko z pewniaków, zwiększamy swoje szanse na zwycięstwo, ale opłacalność takiego kuponu stałaby się znikoma.

Panuj nad swoim budżetem

Pierwsza czynność, jaką się robi przed postawieniem zakładu to oczywiście złożenie depozytu. Mimo że wydaje się to banalne, to tak naprawdę jest to ważny element naszej gry. Od niego zależy nasz komfort oraz ilość możliwych wygranych. Na zakłady powinniśmy przeznaczyć taką kwotę, której strata nas nie zaboli, ani nie zachwieje całym budżetem domowym.

Gdy już mamy swój kapitał powinniśmy odpowiednio nim zarządzać. Ważne jest ustanowienie proc. wartości naszego budżetu, którą poświęcimy na każdy zakład. Gdy już taka zostanie wybrana, powinniśmy się jej bezwzględnie trzymać i nigdy nie naginać. Nawet jeśli wygrywasz, nie popadaj w samozachwyt i nie obstawiaj za dużo. Jeśli zaś przegrywasz, unikaj myśli o szybkim odegraniu się i przeanalizuj swoje błędy.

Postawienie zakładu w czasach internetu jest banalne. Dużo trudniej jest jednak osiągać z tego zyski. Musisz mieć zarówno odpowiednią wiedzę oraz umiejętności, takie jak zachowywanie spokoju czy organizacja pieniędzy, by twoja gra była efektywna. Jeśli nauczysz się tego wszystkiego, twoje szanse na wygraną wzrosną!

Poprzedni artykułJak radzić sobie ze stresem bukmacherskim?
Następny artykułBonus dla nowego gracza bez depozytu
Oferty bukmacherskie od legalnych bukmacherów online to niezliczone promocje i darmowe bonusy. Oferta zakładów bukmacherskich na piłkę nożna, esport, sporty wirtualne i wiele więcej. Najlepsi w Polsce bukmacherzy oferują graczom co raz więcej.